Dobré dopoledne, je čtvrtek 18.4.2024, 9:25. Dnes má svátek Rostislav, zítra Marcela.
Detail

Volejbalová smeč - fotky

2022-06-13 07:04:17

Na koupališti v Radomyšli se uskutečnil tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev. Na něj se dostavilo přes padesát hráčů ze všech věkových kategorií, kteří si chtěli společně zasportovat a poměřit své síly. Tato sobota se nesla v duchu svateb, fotbalových utkání a zároveň probíhalo Beach – volejbalové soustředění v Chorvatsku, kam nám odjely 4 týmy, které naši Smeč pravidelně navštěvují. Ale i přes všechny akce se do Radomyšle sjelo 8 družstev a bylo už od rána o zábavu postaráno.

Hráči dorazili nejen ze Strakonic, Radomyšle a okolí, ale i z Plzně, Prahy, Velké Turné, Jílové a Březnice. Týmy byly rozděleny do dvou skupiny po čtyřech a proti sobě v základních skupinách hrály způsobem „každý s každým“ a to na dva hrané sety do 25. V základní části turnaje rozhodovalo o umístění výše dosažených bodů. Potom 2 pavouci, na dva vítězné sety do 25 bodů, případně tiebreak do 15 a vždy o 2 míče. 1.-4. místo semifinále, vítězové finále a o 5. – 8. místo.

Po důležité ranní kávě, týmové poradě byl celý turnaj zahájen. Odehrály se skutečně napínavé, dynamické a důstojné zápasy. Všichni bojovali do posledního dechu a o krásné volejbalové zážitky nouze nebyla. Sluníčko šimralo do tváře, musely se používat opalovací krémíky, skoro každý se těšil do bazénu a na krásně vychlazené pivečko. Po areálu se rozléhala hudba, po čase se k hudbě přidal dým z grilu. Byla to parádní volejbalová atmosféra.
Sehrál se opravdu krásný turnaj, na který dohlíželi kvalifikovaní rozhodčí pan Jan Pňáček ze Strakonic a pan Miroslav Škarvada ze Sedlice. Všichni byli spokojení s organizací, občerstvením i ceny byly lákavé pro všechny. K vítězství se nakonec probojoval tým Ruptura s hlavní kapitánkou Vendulou Krejčí, na druhém místě skončil tým Velká Turná s kapitánem Jonášem Celerýnem, na třetím místě tým Zelenáčů a budoucích mladých doktorů pod vedením Štěpána Kalbáče ze Strakonic. Týmy, které se dostaly na bednu dostaly výtečné dorty, každý z hráčů měl na krku pověšenou parádní medaili, na první místo čekal ještě míč a putovní pohár. Na čtvrtém místě skončil tým Bombičky z Příbrami. Ostatní týmy Pomalá Ruka, Jílové, Rozmetadlo a Slepenci si odvezly šampaňské, diplom a malé dárky. Na závěr byl s úctou vyhlášen i nejstarší hráč turnaje pan Václav Belháček ze Slaníku a nejlepším kapitánem se stal pan František Kovář z Čejetic.

Velké díky patří sponzorům Městys Radomyšl, firma Prillinger. Manželům Vackovým za cateringové zázemí, Mirce Lebedové z Radomyšle za krásné a vynikající dorty.

Turnaj má dlouholetou tradici a rozhodně v něm chceme pokračovat. Velmi nás těší, že se takto můžeme společně sejít a vytvořit skvělou atmosféru okolo našeho oblíbeného sportu. Již nyní vás mohou hlavní organizátorky Eva Barborková a Vendula Krejčí nalákat a pozvat na další ročník a to na 10. 6. 2023.

Těšíme se, do té doby přejeme všem hodně zdraví a volejbalu zdar!